Vděčnost, že můžeme svobodně porodit

akademie prirozeneho materstvi

Porodit pro Vás ženy projekt, který nás navrací zpátky k přirozenosti, moudrosti, která byla po určitou dobu v mlze, kdy převládala pozornost na výkonost a výsledek. Pomyslné zlaté vlákno, které nám předci spřádali, se opět navrací a my jdeme krůčky k jeho zdroji. Nejde o to se vrátit v čase zpět, ale spojit dnešní moderní dobu a moudrost určitých zákonitostí, které v nás jsou a nelze je již potlačovat. 

JAK A ZA JAKÝM ÚČELEM AKADEMIE VZNIKLA?

AKADEMIE se zrodila ve chvíli, kdy jsem jako máma (Pavlína) dvou dětí uviděla, že se v mateřství necítím úplná a šťastná. Začala jsem vnímat, že nevím, necítím, co je radost ze života. Nedokázala jsem se plně napojit na své děti v prvních chvílích, kdy to ode mě velmi potřebovaly. Bojovala jsem proti každé situaci, ve které jsem si nevěděla rady, proč se dějí a jakékoli odpovědi “ to přejde až budou větší“ mě neuspokojovaly. Cítila jsem bezmoc. Hluboko uvnitř jsem však cítila, že to může být jiné, že si můžu zvolit jinou cestu.

Až zpětně vnímám, jak je to velmi důležité a citlivé období již od chvíle, kdy myslíme na miminko a s jakou úctou a láskou na svět přichází. A jak velký vliv může mít na naši cestu to, když víme a známe možnosti a informace, na základě kterých se můžeme svobodně rozhodnout. Když je totiž nevíme a jsme odpojeni od přírody, netušíme na co se ptát, co vlastně můžeme chtít, jaká přání můžeme žádat.

Proto můj první porod bych nenazvala svým porodem, jelikož jsem byla porozena. To znamená, že jsem nedokázala vnímat potřeby ani svého těla, ani svého prvního syna. Nebyla jsem připravená a nešáhla jsem si na sílu, kterou my ženy v sobě máme.

Projekt ve mě dlouho zrál  až do chvíle, kdy se potkala moje cesta s mojí partnerkou projektu Dominikou Kůželovou. Dominika krásně doplnila tu druhou polovinu a to pravý opak mě. Je to žena, která se na svůj porod a příchod miminka připravovala vědomě a prožila nádherný zážitek  a s úctou přivítala svého syna.  Již přes 6 let je součástí APODAC, z.s., která buduje porodní domy a centra v ČR a zaměřuje se na vzdělávání porodních asistentek. Věřím, že naše odlišné zkušenosti vytvořily celistvý pohled na celý proces od vědomého početí, vědomého těhotenství, přípravy na porod a péči v šestinedělí tak, abyste si našly i Vy svoji vlastní cestu.

CO TEDY AKADEMIE PŘIROZENÉHO MATEŘSTVÍ JE?

Akademie přirozeného mateřství je předávání moudrosti, inspirace a životních zkušeností jen v nových šatech. Akademie Vás neučí, nezkouší, nehodnotí a ani nedává známky. Je to živý on-line program – průvodce, který Vám chce ukázat možnou cestu, svou vlastní, ve které se VY budete cítit dobře a celistvě. Přesto, že se dostáváme do situací, které jsou temné či světlé, díky Akademii začnete vnímat, přijímat život jako DAR. Dar pro sebe, tak i pro Vaše miminko a blízké okolí.

Otevíráme pro Vás témata,  které by měly ženy znát než se vydají na cestu maminky. Daly jsme Vám je uceleně na jedno místo, odkud je můžete dle svého tempa a potřeby odkrývat.  Je to bezpečné místo, kde se potkává profesionalita, životní moudra, praktické cvičení na těle i duši. Klademe však důraz i na začlenění do běžného života, integrovat vše tak, abyste si uvědomili, co je pro Vás a Vaše miminko nejlepší, protože to nikdo jiný opravdu neví. Napojíte se na vlastní intuici. Budete více důvěřovat vnitřnímu hlasu, který Vás vede a ujistí, že Vaše požadavky na to, jak má Vaše dítě přijít na tento svět, JSOU VPOŘÁDKU.

Cítíme velkou vděčnost a odpovědnost, že můžeme projekt předat právě Vám, ať už se nacházíte v jakékoli fázi. Například o miminku teprve uvažujete nebo jste stávající maminka a zkušenost Vás  vede to udělat tentokrát „jinak“. Vzít si odpovědnost do svých rukou.

Pokud cítíte, že byste se rády dozvěděly více, máme pro Vás nachystanou ochutnávku z našeho on-line programu AKADEMIE přirozeného mateřství nebo již teď se můžete přidat do uzavřené facebookové skupiny, kde s Vámi sdílíme aktuální témata, živá vysílání či osobní setkání.

Těšíme se a oslavujeme každou ženu, která má odvahu se podívat dovnitř a objevit svou jedinečnou cestu. Zažít, co je to postavit se do vlastní síly a být kvetoucí maminkou pro své blízké, ale i mnohem širší okolí.

Je nám ctí být u toho s Vámi.

S láskou Pavlína

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.