PÁNEVNÍ DNO

V tomto rozhovoru se dozvíte o pánevním dnu, kostech a jiných tkáních v této oblasti, jak spolupracují a jaký je jejich účel v období těhotenství a při porodu. V období proměny těla, kdy v nás roste nový život, je dobré také vědět, kdy je vhodné cvičit a kdy zase ne. Naše tělo a vnitřní orgány pracují jinak a dějí se změny v tomto období, kdy se tvoří miminko v naší děloze.

Skvělá specialistka na ženská témata a pánevní oblast, fyzioterapeutka Lenka Chuchutová, již několik let pracuje s ženami jako fyzioterapeutka. Co je to diastáze, jak ji předejít? Jaké jsou nároky na pánevní oblast  v jednotlivých trimestrech těhotenství? Která cvičení volit v jednotlivých fázích a jaká zase vynechat? Co se děje u porodu se svaly a kostmi v pánevní oblasti? Jakou polohu potřebují přirozeně naše kosti, aby dítě mohlo rotovat rodidly? Kostrč hraje také velice důležitou úlohu v době porodu, je dobré si to vše zvědomit.

A v době šestinedělí se referuje naše celé tělo a sakrální oblast je vrací do nového fungování a je příležitost objevit „nové“ pánevní dno a popřípadě opečovat poporodní poranění v jemnosti a klidu, abychom se zase přijaly také jaké jsme.

Host: Lenka Chuchutová

www.chuchutova.cz

Audio
Video

Komentáře

  1. Monika Veličková napsal:

    Tak toto by melo byt zakladni tema! Uplne nejdulezitejsi. Skvely rozhovor, kde si kazdy najde to svoje. Dekuji!!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.