Je opravdu třeba být na to všechno sama?

Doslova jsme některé ženy vyrůstaly v prostředí, kde jsme si vytvořily LVÍ VYTRVALOST. Jelikož jsme ani jiné vzory třeba neměly. Naše maminky, babičky ani někdy jinou možnost neměly. Viděly jsme často, jak si musí poradit ve všem a se vším. Když jsem viděla, jak si babička uměla spravit sama žehličku, uvědomila jsme si, že vlastně zvládnu všechno.

Nevědomky s tímto programem jsem procházela všechna studia. I v zaměstnání jsem si to vždy nějak uměla zařídit ke vší spokojenosti a s tím jsem se vrhla i do mateřství. A jestli pro mě zkouška na vysokou byla něco ohromného, co jsem zvládla, tak v mateřství jsem pochopila, že to byla procházka růžovým sadem.

V mateřství jsem prostě narazila. Tady to bylo úplně o něčem jiném. Ztrácela jsem kontrolu.

Mám naprosto silný moment, kdy jsem se odvážila jít se svým prvním synem v šestinedělí na delší trasu a dobu ven mezi lidi. A po chvíli pohodová procházka se pro mě změnila v noční můru. Můj syn začal neskutečně plakat a za žádnou cenu nechtěl být v kočárku. Já  s kafíčkem v ruce jsem ihned hrnek vyhodila a držela syna v náručí. K tomu jsem koukala na kolemjdoucí maminky, které mě svým pohledem prohlídly a občas i otáčely ( jak to asi dopadne). Cítila jsem se bezmocná, nevěděla jsem, co mám v tu chvíli dělat. Byla jsem středem pozornosti celého parku. V jedné ruce syna, druhou rukou tlačila kočárek, úplně zpocená. Začal ve mě vnitřní boj proti této situaci, která mi byla dost nekomfortní, jelikož jsem si s ní neuměla poradit. Vždyť všechno doteď jsem bravurně zvládla a tohle se nedá fakt ovládat!

Zazmatkovala jsem a ihned vzala nohy na ramena a utíkala od všech, hlavně rychle domů mezi 4 stěny, schovat se a tam to nějak vyřešit.

Byl to pro mě nový svět, kdy jsem se bavila s maminkami a slyšela věty: „No občas je dobré ho nechat vybrečet a zvykne si“ nebo „ Hold to přejde ty prdíky“, „ Já mám naprosto klidné a hodné miminko, které spinká“.

Uzavřela jsem se a vytvořila si stres, že nikam nemůžu, protože to není normální a já se v tom cítím neschopně! Ano, neschopná máma. Bála jsme si říct o radu, o pomoc a čekala, že to zvládnu a všechno nějak přejde. Vymlouvala jsem se, že jsem unavená a nikam jsem nechtěla chodit, jen abych nevypadala, že situaci nezvládám. Probrečela jsem první půl rok a měla pocit, že tohle nemůže být mateřství a proč si to všechno musím zažívat.

A přitom jsem tak prahla po pochopení, obejmutí jiné mámy. Nějaké rady, která mi je blízká. Ne jenom racionální vysvětlení, že to přejde. Prahla jsem po hlubším pochopení, proč moje děťátko není spokojené. A to je jeden z dalších důvodů proč AKADEMIE vznikla. Abyste nemusely být na to samy už do začátku, kdy po miminku toužíte.  Být v přijetí takové jaké jsme, i když teprve na cestě poznání jsme nebo začínáme kráčet. Být obklopena lidmi, kde je mi dobře, vytvořit si sebedůvěru v sebe a v miminko.  Je v tom skryta určitá moudrost a pochopení proč stále se potýkáme s dvěma světy. Jak prožíváme mateřství doma a navenek.

AKADEMIE Vám ukazuje, proč začít své poznání již před otěhotněním nebo v těhotenství, právě proto, abychom se těmto situacím mohly vyhnout a uměly se plně napojit na sebe a na své miminko. Pochopit jeho a své potřeby zcela čitelně.  Příběh miminka a spojení s Vámi se nezačíná totiž psát až po porodu, ale už dávno PŘED, již v době, kdy si miminko přejete. 

Buď k sobě upřímná a pravdivá, co opravdu cítíš a potřebuješ, abys mohla být spokojenou maminkou.

Říci si o pomoc je projev moudré ženy.

Obklopuj se lidmi, kteří Tě nesoudí, neradí, pokud si sama nezažádáš a cítíš se v jejich přítomnosti bezpečně a příjemně.

Nesuď, i příjemný pohled plný pochopení pohladí.

 

AKADEMII ráda nazývám i průvodcem za sebepoznáním. Otevíráme právě témata, která jsou spojena s tím, jak se více na miminko napojit, jak přijmout nejdříve sama sebe a své tělo jako úžasný nástroj a z toho vycházet.  Být ve své síle a cítit podporu žen ať už ve svém okolí nebo on-line komunitě a nenechat se vykolejit tlaky z venku (protože těch po porodu spousty přichází).

„JE ČAS KRÁČET SPOLU SEBEVĚDOMĚ A VE VZÁJEMNÉ OPOŘE.“

Zveme Vás srdečně do nového on-line programu ZÁKLADNÍ AKADEMIE a můžete využít unikátní příležitost se zapojit do 2 měsíční cesty s námi a odborníky, plné podpory. Těšíme se na Vás.

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.