Akademie TV – Active Birth

active birth Lilií Khousnoutdinovou

S velkou radostí spouštíme Akademii TV (Akademie mateřství TV) a jako první publikujeme rozhovor s Lilií Khousnoutdinovou, která je dulou a vystudovala v Anglii školou přímo Aktive Birth.

Téma rozhovoru je Aktivní porod, kde základem je fakt, že rodí žena , která vyvíjí určité aktivity, aby podpořila hladký průběh porodu. Základem je využití toho, co nám příroda dala např. gravitace, pohyb těla, hlas, dech, dotyk a různé další možnosti, které jsou zadarmo.

Základem směru Aktivního porodu je samotný přístup k porodu, který vytvořila Angličanka Janet Balaskas, je že žena je hlavním aktérem vlastního porodu. Je dobré si vzít svoji zodpovědnost a sílu zpátky. Uvědomit si svou aktivní roly při porodu. Co žena může udělat pro to, aby její porod byl co nejbezpečnější, nejrychlejší a měl co nejhladší průběh, začíná v uvědomění, že jsem to já kdo rodí a nikdo jiný. Dítě má také svou důležitou roli a to brát v potaz, ale není to pan doktor ani porodní asistentka, kdo rodí, pouze žena a její dítě jsou aktivní.  Můžeme se na to připravit již v těhotenství.

V historii se stalo, že my ženy jsme si svou moc ze svých rukou nechaly vzít ve víře v lepší a bezpečnější porody, ale uvědomme si, že sílu rodit máme jenom my ženy a nikdo neví lépe než my sami, co je pro nás příjemné a co máme rády.

Poslechněte si o čem všem je to být aktivní ženou u porodu. A věřte, že každá z nás v sobě nese neskutečnou sílu, která si přeje být skrze nás projevena.

Pokud si přejete být připravenou maminkou a vzít si svou zodpovědnost do svých rukou, dopřejte si kvalitní informace. V AKADEMII přirozeného mateřství pečujeme o to, abyste měli informace od profesionálů, kteří mají mnohaletou praxi, protože víme jak důležité je učit od špičkových odborníků.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.